FAQ – Často kladené dotazy

1. Co je potřeba k ekologické likvidaci vozidla? K ekologické likvidaci vozidla je potřeba předložit několik dokumentů:

  • Občanský průkaz.
  • Velký technický průkaz vozu.
  • V případě, že je vlastníkem vozidla firma, je nutné doložit živnostenský list nebo jiné oprávnění k podnikání.
  • Pokud vozy vyřizuje někdo jiný než majitel, je potřeba mít plnou moc.
  • Pro auto v dědickém řízení musíte mít ukončené dědické řízení.

2. Jak probíhá ekologická likvidace vozidel? Ekologická likvidace vozidla zahrnuje odbourání a recyklaci všech jeho částí v souladu s ekologickými normami. Vozidlo je zbaveno všech škodlivých látek a materiálů, které jsou poté bezpečně zlikvidovány nebo recyklovány.

3. Co dělat se starým autem? Máte několik možností:

  • Prodat jej jako ojeté vozidlo.
  • Pokud je ve špatném stavu, můžete ho prodat na náhradní díly.
  • V případě, že není hodno dalšího použití, měli byste zvážit jeho ekologickou likvidaci.

4. Jak prodat auto na náhradní díly? Pokud vaše auto není v provozuschopném stavu, ale má stále hodnotné díly, můžete je prodávat jednotlivě nebo celé vozidlo firmám specializujícím se na náhradní díly. Z naší zkušenosti jsou auta vhodná na náhradní díly mladší než 15let.

5. Kdy se nevyplatí oprava auta? Oprava auta se nevyplatí v případech, kdy je nákladnost opravy vyšší než aktuální tržní hodnota vozu nebo když jsou strukturální nebo bezpečnostní problémy, které nejsou ekonomicky řešitelné.

6. Jak dát auto do šrotu? K tomu, aby bylo možné dát auto do šrotu, je potřeba provést jeho ekologickou likvidaci. Po ukončení tohoto procesu obdržíte doklad o ekologické likvidaci, který potvrdí, že vozidlo bylo zlikvidováno v souladu s normami.

7. Jak prodat autovrak? Můžete kontaktovat firmy specializující se na ekologickou likvidaci aut nebo prodej autovraků. Je důležité se ujistit, že firma má potřebná povolení pro ekologickou likvidaci.

8. Jak funguje Eko likvidace? Eko likvidace je proces, během něhož je vozidlo zbaveno všech škodlivých látek a materiálů. Tyto materiály jsou poté recyklovány nebo bezpečně zlikvidovány.

9. Kde sehnat doklad o ekologické likvidaci? Doklad o ekologické likvidaci obdržíte přímo od firmy, která provedla likvidaci vašeho vozu.

10. Jak to funguje na vrakovišti? Na vrakovišti (které jako takové naše firma neprovozuje) jsou vozidla systematicky rozebírána na jednotlivé díly. Tyto díly jsou poté buď recyklovány nebo prodány dál. Nebezpečné materiály jsou z vozidel odstraněny a zlikvidovány v souladu s ekologickými normami.

11. Jak odhlásit auto? Odhlášení vozu provedete na příslušném dopravním inspektorátu. K odhlášení potřebujete velký technický průkaz, platné doklady o vlastnictví a protokol o provedené ekologické likvidaci.

12. Jak dát auto na vrakoviště? Pokud se rozhodnete dát auto na vrakoviště, nejprve je potřeba provést jeho ekologickou likvidaci. Kontaktujte firmu specializující se na tuto službu a domluvte se na podmínkách.

13. Můžu vám zavolat mimo pracovní dobu? Ano, i mimo naši standardní pracovní dobu (Po-Pá 8-17h) můžete zkusit zavolat. Rádi vám pomůžeme, jak nejlépe to bude možné. Volejte +420 733 305 100.

14. Máte povolení k ekologické likvidaci? Ano, máme oficiální povolení k ekologické likvidaci. Více informací a odkaz na naše povolení najdete na našem webu v sekci „Kontakt„.

15. Je váš odtah zdarma? Ano, odtah je vždy zdarma, ať už se auto likviduje ekologicky nebo je využito na náhradní díly.